Ravenska liga malega nogometa https://ravenska.si/index.php/component/content/?view=featured Tue, 25 Jun 2024 21:28:18 +0200 Joomla! - Open Source Content Management sl-si Gradišču po sezoni 2010/11 še drugič dvojna krona https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/34-zakljucni-turnir/1652-gradiscu-po-sezoni-2010-11-se-drugic-dvojna-krona https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/34-zakljucni-turnir/1652-gradiscu-po-sezoni-2010-11-se-drugic-dvojna-krona

Po sezoni 2010/2011 so na 14. zaključnem turnirju Ravenske lige malega nogometa, ki je včeraj in v soboto potekal v Satahovcih, nogometaši Gradišča še drugič v zgodovini osvojili dvojno krono.

V finalu so z rezultatom 2:1 premagali lanske zmagovalce turnirja Polano, to pa je njihov že peti pokalni naslov Ravenske lige, s čimer so v tem tekmovanju najuspešnejša ekipa.

Najboljši igralec turnirja je bil Jure LUKAČ (Krog 97), najboljši vratar Filip Sven RECEK (Gradišče), največ golov (devet) pa je dosegel Jožek CENER (Polana).

Tako je padel zastor nad štirinajsto (v celoti zaključeno) sezono Ravenske lige.

Hvala KMN Satahovci za organizacijo turnirja, naslednje leto pa se vidimo v Polani.

 

Končni vrstni red turnirja:

 

1. Gradišče

2. Polana

3. Krog 97

4. Kupšinci

5. Borejci

6. Krajna

7. Černelavci

8. Mister Baby

9. Petanjci

10. Tropovci-Tišina

11. Skakovci

12. Satahovci

13. Kučnica

14. Dobel

 

Vsi rezultati turnirja (bo objavljeno naknadno)

 

KMN Gradišče - prvak in pokalni prvak Ravenske lige 2023/2024

 

Glasovanje za Naj ekipo 2023/24

]]>
micho84@gmail.com (Administrator) Predstavljen Zaključni turnir Novice Tue, 18 Jun 2024 00:15:52 +0200
Urnik zaključnega turnirja 2024 - 2. dan https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/34-zakljucni-turnir/1650-urnik-zakljucnega-turnirja-2024-2-dan https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/34-zakljucni-turnir/1650-urnik-zakljucnega-turnirja-2024-2-dan

Za nami je prvi dan turnirja v Satahovcih, jutri pa se bo turnir odvijal po sledečem razporedu:


8.00 Kučnica - Petanjci (z101)

8.30 Černelavci - Dobel (z102)

9.00 Satahovci - Polana (z201)

9.30 Krajna - Tropovci-Tišina (z204)

10.00 Kučnica/Petanjci - Mister Baby (z202)

10.30 Černelavci/Dobel - Skakovci (z203)

11.00 (21) Gradišče - Kupšinci (z21)

11.40 (22) Borejci - Krog 97 (z22)

12.30 z201 - z202 (z301)

13.00 z203 - z204 (z302)

13:30 - z301 - p22 (z401)

14:00 - z302 - p21 (z402)

14:30 - z21 - z22 (z31)

15:20 - z401 - z402 (z501)

16:10 - z501 - p31 (z601)

17:00 - z31 - z601

]]>
micho84@gmail.com (Administrator) Predstavljen Zaključni turnir Novice Sat, 15 Jun 2024 21:55:49 +0200
Naj, naj, naj Ravenske lige 2023/2024 https://ravenska.si/index.php/45-uncategorised/1648-naj-naj-naj-ravenske-lige-2023-2024 https://ravenska.si/index.php/45-uncategorised/1648-naj-naj-naj-ravenske-lige-2023-2024

 

NAJ EKIPA RAVENSKE LIGE 2023/24:

 

       NAJ IGRALEC RAVENSKE LIGE

                         2023/24:

  NAJ STRELEC RAVENSKE LIGE

                    2023/24:

Žiga BERDEN

(KMN Gradišče)

David SEREC

(ŠD Polana)

 

NAJ VRATAR RAVENSKE LIGE

2023/24:

 

NAJ SODNIK RAVENSKE LIGE

2023/24:

Patrik KUHAR

(ŠD Polana)

Aleš MÜLLER

 


 
 
 
]]>
micho84@gmail.com (Administrator) Predstavljen Uncategorised Fri, 14 Jun 2024 23:36:50 +0200
Vabilo na zaključni turnir Ravenske lige 2024 https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/34-zakljucni-turnir/1647-vabilo-na-zakljucni-turnir-ravenske-lige-2024 https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/34-zakljucni-turnir/1647-vabilo-na-zakljucni-turnir-ravenske-lige-2024

]]>
micho84@gmail.com (Administrator) Predstavljen Zaključni turnir Novice Thu, 13 Jun 2024 22:44:01 +0200
Sklepi vodje tekmovanja in disciplinskega sodnika - 26. krog 23/24 https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/35-disciplinske-zadeve/1645-sklepi-vodje-tekmovanja-in-disciplinskega-sodnika-26-krog-23-24 https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/35-disciplinske-zadeve/1645-sklepi-vodje-tekmovanja-in-disciplinskega-sodnika-26-krog-23-24

 

SKLEPI VODJE TEKMOVANJA:

Uradni rezultati tekem, 26. krog: 7. - 9. 6. 2024

 

  Černelavci : Tropovci-Tišina 4 : 4  ( 2 : 1 )
  Kučnica : Polana 6 : 9  ( 3 : 6 )
  Skakovci : Borejci 3 : 6  ( 1 : 2 )
  Gradišče : Satahovci 16 : 5  ( 11 : 2 )
  Mister Baby : Dobel 10 : 0  ( 4 : 0 )
  Krog 97 : Krajna 12 : 0  ( 5 : 0 )
  Petanjci : Kupšinci 0 : 11  ( 0 : 6 )

 

Vse tekme 26. kroga se registrirajo z doseženimi rezultati.

 

SKLEPI DISCIPLINSKEGA SODNIKA:

Disciplinskih nepravilnosti ni bilo. Pohvalno!

 

Vsem klubom čestitamo na doseženih rezultatih, še posebej KMN Gradišče za tretji naslov prvaka Ravenske lige.

Hvala vsem za korektno sodelovanje tekom prvenstva.

Vodstvo tekmovanja

 

URADNA LESTVICA ZA SEZONO 2023/2024:

 

LESTVICA FAIR PLAY ZA SEZONO 2023/2024:

 

MESTO EKIPA ŠT. TOČK
1. KMN Krog 97 10
2. ŠD Borejci 15
3. ŠD Černelavci 15
4. KMN Gradišče 15
5. ŠD Dobel 15
6. ŠD Polana 16
7. ŠD Petanjci 22
8. KMN Skakovci 23
9. KMN Kučnica 33
10. ŠD Kupšinci 49
11. KMN Mister Baby 54
12. KMN Satahovci 72
13. KMN Krajna 119
14. ŠD Tropovci-Tišina 186

 

Točkovnik:

 

- 1 točka: zeleni karton

- 2 točki: rumeni karton

- 4 točke + število dodatnih tekem: rdeči karton (npr. rdeči karton s prepovedjo dveh tekem: 4 točke + 2 dodatni točki = 6 točk)

- 5 točk: vsaka denarna kazen igralcu, funkcionarju, ekipi

- 10 točk + število tekem: časovna prepoved za igralca, funkcionarja, ekipe

- 10 točk: neprihod na tekmo

- 20 točk: prekinitev tekme po krivdi ekipe

 

Ekipe, ki imajo na lestvici enako število točk, se razvrščajo glede na manjše število denarnih kazni, rdečih kartonov itd.

 

]]>
micho84@gmail.com (Administrator) Predstavljen Disciplinske zadeve Novice Wed, 12 Jun 2024 15:15:48 +0200
Izbor Naj ekipe Ravenske lige 2023/24 https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/43-novice-liga/1644-izbor-naj-ekipe-ravenske-lige-2023-24 https://ravenska.si/index.php/arhiv-novic/43-novice-liga/1644-izbor-naj-ekipe-ravenske-lige-2023-24

Ob koncu štirinajste (v celoti odigrane) tekmovalne sezone Ravenske lige malega nogometa bomo tako kot vsako leto, ko je bila sezona odigrana v celoti, izbrali Naj ekipo. Vsi klubi (na čelu s trenerji ekip), ste dolžni izpolniti obrazec in ga do vključno četrtka, 13. junija izpolnjenega vrniti vodstvu Ravenske lige. Vljudno vas prosimo, da obrazec vrnete v digitalni obliki po elektronski pošti (info@ravenska.si), saj bo tako lažje za vas in za nas. Navodila za izpolnjevanje so na samem obrazcu. Na podlagi prispelih glasov (uvrstitev v postavo Naj ekipe) bosta podeljeni tudi nagradi za Naj igralca in Naj vratarja tekmovalne sezone 2023/24.

Če imata dva igralca enako število glasov, ima prednost pri uvstitvi v Naj ekipo tisti igralec, ki je bil večkrat izbran za kapetana, nadalje pa tisti igralec, katerega klub je bil na prvenstveni lestvici uvrščen višje.

 

Prosimo, da si navodila pozorno preberete.

Na list lahko napišete največ SEDEM igralcev, ti pa NE SMEJO biti igralci vaše ekipe. Tako kot že sedemkrat v preteklosti, tudi letos vpišete kapetana ekipe (tistega nogometaša, za katerega menite, da si zasluži priznanje Naj igralec), ki prejme DVOJNE TOČKE.

 

Lani se je uvedla sprememba pri izboru naj vratarja. Na glasovanje so tako poleg tistih, ki so bili največkrat uvrščeni med tri najboljše igralce svojih klubov, dodatno uvrščeni tudi vsi prvi vratarji klubov, ki so na končni lestvici uvrščeni od prvega do petega mesta. Ker so posledično pri nekaterih ekipah nominirani štirje igralci, samo še opomnik, da lahko glasujete za NAJVEČ TRI IGRALCE IZ ISTEGA KLUBA!

 

Priporočljivo je, da obrazec izpolnjujejo TRENERJI in da ga pošljete po elektronski pošti, saj je tako najhitreje in najlažje - obrazec preprosto odprete v Wordu, vpišete zahtevane podatke, ga shranite ter pošljete.

 

ODDAJA OBRAZCA JE OBVEZNA ZA VSE KLUBE!

 

TUDI LETOS BOMO GLASOVANJA VSEH KLUBOV OBJAVILI NA SPLETNI STRANI.

 

Izbirate lahko samo med igralci, ki so našteti spodaj. Pri vsaki ekipi so navedeni trije igralci, ki so bili največkrat izbrani med tri najboljše na tekmah skozi sezono in dodatno vratarji pri prvih petih klubih na končni lestvici. Če sta dva igralca bila med tri najboljše izbrana na enakem številu tekem, ima prednost tisti, ki je bil prisoten na večih tekmah ali pa ga določi trener njegove ekipe.

Prosimo, da se pri glasovanju res potrudite. Vzemite si čas, dobro razmislite, ter se pri tem osredotočite samo na letošnjo sezono.

 

Nominirani so:

 

KMN GRADIŠČE

BERDEN Žiga

KOS Rok

LUKAČ Luka

RECEK Filip Sven (G)

ŠD BOREJCI

CELEC Tine

FLISAR Mitja

GJERGJEK Damjan

PAVEL Tomaž (G)

ŠD POLANA

BARBARIČ Niko

KRANJEC Gorazd

KUHAR Patrik (G)

SEREC David

KMN SATAHOVCI

JABLANOVEC Matej

JANČAR Alen

TITAN Jan

VURCER Mitja (G)

ŠD ČERNELAVCI

BOTJAK Mitja

GOLI Elvir

HORVAT Štefan

ZADRAVEC Tine (G)

ŠD TROPOVCI-TIŠINA

BERTALANIČ Urban

ŠKALIČ Luka

ŠOŠTAREC Jan

 

ŠD i-VENT KUPŠINCI

BENCIK Rok

FUJS Uroš

LEBAR Nik

 

KMN KROG 97

LUKAČ Luka

MARIČ Rok

ŠERUGA Leon

 

KMN SKAKOVCI

FAŠALEK Peter

HAJDIČ Jan

MADJAR Nejc

KMN KUČNICA

BAGOLA Aljaž

HAJDINJAK Davor

MARTINEC Daniel

KMN KRAJNA

CELEC Nejc

KOS Aleš

KUHAR Tjaž (G)

KMN MISTER BABY

BRATKOVIČ Denis

PEJNOVIČ Luka

ŠERUGA Damjan

ŠD PETANJCI

HORVAT Mitja

RIBAŠ Miha

TITAN Alex

ŠD DOBEL

GOMBOC Mirjan

JURKOVIČ Tomi (G)

SINIC Blaž

   

 

Obrazec za Naj ekipo 2023/24

]]>
micho84@gmail.com (Administrator) Predstavljen Liga Novice Tue, 11 Jun 2024 15:22:22 +0200
Urnik zaključnega turnirja 2024 https://ravenska.si/index.php/zakljucni-turnir/urnik https://ravenska.si/index.php/zakljucni-turnir/urnik

Pravico na zaključnem turnirju bodo delili naslednji sodniki: Božidar CRNKOVIĆ, Aleš MÜLLER in Andrej TRATNJEK.

Ob tej priložnosti opominjamo vse klube, da je rok za poravnavo kavcije za turnir in vseh kazni sreda, 12. junij. Prosimo, da se omenjenega roka držite in poravnate svoje obveznosti pri blagajniku lige g. Juretu Krančiču v Borejcih (tel.: 041 245 889).

 

Sobota, 15. junij 2024

15.40 - Mister Baby - Krajna (zCD)

16.20 - Dobel - Skakovci (zMN)

17.00 - Kučnica - Kupšinci (zEF)

17.40 - Polana - Petanjci (zGH) 

18.20 - Borejci - Černelavci (zIJ)

19.00 - Satahovci - Tropovci-Tišina (zKL)

19.40 - (11) Gradišče - Mister Baby/Krajna (z11)

20.20 - (14) Dobel/Skakovci - Krog 97 (z14)

21.00 - (12) Kučnica/Kupšinci - Polana/Petanjci (z12)

21.40 - (13) Borejci/Černelavci - Satahovci/Tropovci-Tišina (z13)

 

Nedelja, 16. junij 2024

8.00 - pEF - pGH (z101)

8.30 - pIJ - pKL (z201)

9.00 - srečni poraženec - p12 (z201)

9.30 - srečni poraženec - p13 (z 204)

10.00 - z101 - p11 (z202)

10.30 - 2102 - p14 (z203)

11.00 (21) z11 - z12 (z21)

11.40 - (22) z13 - z14 (z22)

12.30 - z201 - z202 (z301)

13.00 - z203 - z204 (z302)

13.30 - z301 - p22 (z401)

14.00 - z302 - p21 (z402)

14.30 - (31) z21 - z22 (z31)

15.20 - z401 - z402 (z501)

16.10 - z501 - p31 (z601)

17.00 - z31 - z601

18.45 - Razglasitev rezultatov in podelitev nagrad za sezono 2023/24

18.55 - Razglasitev rezultatov in podelitev nagrad za zaključni turnir 2024

 

Razpored turnirja po opravljenem žrebu v PDF formatu

 

(Urnik je letos prilagojen zaradi nedeljske tekme med Slovenijo in Dansko)

]]>
micho84@gmail.com (Administrator) Predstavljen Zaključni turnir Novice Mon, 10 Jun 2024 23:11:01 +0200
Zaključni turnir Ravenske lige 2024 https://ravenska.si/index.php/zakljucni-turnir https://ravenska.si/index.php/zakljucni-turnir

Organizacija zaključnega turnirja letos pripada KMN SatahovciTurnir bo 15. in 16. junija na igrišču v Satahovcih.

Tekmovalni sistem je enak kot doslej, torej modificirani dvojni "knock out" sistem. V primeru slabega vremena se tekmovanje prestavi na naslednji vikend. Delegiran žreb bo opravljen jutri ob 19. uri na igrišču v Satahovcih. Na žrebu je zaželjena prisotnost predstavnikov vseh klubov.

 

OPIS SISTEMA TEKMOVANJA (sistem je enak kot doslej)

 

- tekmovanje poteka po predhodnem žrebu, razdeljeno je na glavno tabelo in tabelo poražencev, vsi klubi začnejo tekmovanje v glavni tabeli,

- igra se na medsebojno izločanje, poraz v glavni tabeli pomeni selitev v tabelo poražencev, poraz v tabeli poražencev pa izpad iz nadaljnega tekmovanja (torej po drugem porazu),

- glede na to, da je 14 klubov, se z žrebom določi 6 parov in dve ekipi, ki sta v prvem krogu prosti (aktualni prvak sezone in najboljša ekipa v fair play točkovanju),

- prvak zasede mesto A v glavni tabeli, najboljša ekipa fair playa pa mesto P,

- 2. in 3. ekipa v prvenstvu zasedeta sredino tabele tako, da se prve tri ekipe in fair play ekipa lahko srečajo med sabo šele v polfinalu glavne tabele,

- turnir se začne s tekmo med ekipama C in D, tekme med ekipama A (prvak) in B (0) ni, ker je mesto B prosto; prvak je torej avtomatsko v drugem krogu glavne tabele; podobno tekma med O (0) in P (fair play) ekipama,

- v drugi krog glavne tabele napredujejo tudi zmagovalci 6 tekem ekip od C do N, poraženci teh tekem pa se selijo v tabelo poražencev (spodaj),

- izmed 6 poražencev se določi 2 "srečna poraženca" - SPz in SPs, ki sta v prvem krogu glavne tabele poražena z najmanjšo razliko (šteje gol razlika, večje število danih golov, boljša uvrstitev v tekočem prvenstvu),

- v primeru, da so se v prvem krogu glavne tabele 3 ali več tekem končale z neodločenim rezultatom (torej gol razlika je nič), odloča najprej večje število danih golov, sledi gol razlika pri izvajanju devetmetrovk, večje število danih devetmetrovk in šele na koncu boljša uvrstitev v tekočem prvenstvu,

- "srečna poraženca" zasedeta mesta SPs (pCD) in SPz (pMN) v prvem krogu tabele poražencev (zasedeta mesti SPs (pCD) in SPz(pMN) v smislu, da gre »srečni poraženec - zgornji« na mesto pMN in »srečni poraženec - spodnji« na mesto pCD); s tem pridobita prednost, da v prvem krogu tabele poražencev nimata nasprotnika in se avtomatično uvrstita v drugi krog tabele poražencev; »srečni poraženec - zgornji« je poraženec iz dvoboja , ki je v glavni tabeli postavljen višje od dvoboja »srečnega poraženca - spodnjega«

- prosti mesti, kateri bi mogla zasesti "srečna poraženca", zasedeta poraženca dvobojev ekip C in D - pCD ter M in N - pMN,

- v glavni tabeli se tekme igrajo 2 x 15 minut, v tabeli poražencev pa 2 x 12 minut,

- v primeru neodločenega rezultata se takoj pristopi k izvajanju devetmetrovk; v zgornji tabeli vsaka ekipa izmenično izvaja 5 strelov, v spodnji tabeli pa 3,

- v primeru neodločenega rezultata tudi po petih oz. treh izvajanih devetmetrovkah, lahko (nujno pa ni) v nadaljnjih poskusih izvaja strele samo en igralec.

 

Sistem tekmovanja v PDF-ju

 

(Urnik je letos prilagojen zaradi nedeljske tekme med Slovenijo in Dansko)

]]>
micho84@gmail.com (Administrator) Predstavljen Zaključni turnir Novice Sun, 09 Jun 2024 22:11:35 +0200